Podle původních plánů výstavby ze sedmdesátých let mělo být území okolo stanice metra Opatov jedním z center Jižního Města. Nakonec však tato oblast zůstala nedostavěna. Strana zelených si je vědoma problémů v této lokalitě. Ty však nejsou důvodem k zástavbě obřím administrativním komplexem.
“To je takový evergreen, že se najde na velké ploše pár problémů a řekne se, že je vyřeší nějaká masivní zástavba. Je to jako kdybyste nepořádek na dvorku neřešili úklidem, ale tím, že tam postavíte druhý dům. Rekultivace okolí stanice metra Opatov musí v prvé řadě být přínosem pro místní obyvatele. Že to nezajímá soukromou firmu je špatné, ale dá se to pochopit. Že to ale nezajímá radnici Prahy 11, to je na pováženou,” dodává Ježek.