9. 5. 2012

Příroda se probudila a je třeba se jí věnovat. Když se tak dívám na své okolí, je opravdu nutné uklidit, než vyroste větší zeleň a poschovává nám naše nepořádky. Jen něco patrně uklidit nepůjde a to je politická scéna, ať už komunální nebo republiková.

Hádky a rozchody, podivné koalice, ještě podivnější rozpad s.r.o. Věci veřejné. Kdo nám vlastně zaručí, že není řízený? Malým „pro“ pro Karolínu Peake je to, že více by asi získala, kdyby převzala Věci veřejné, i s čarodějem Babákem. Zajistila by si tím finanční zdroje a poslušnost všech, jež tolik lpí na svých poslaneckých křeslech. Války a menší rozbroje však neminou ani komunální scénu. Dnes už nikdo nechce znát lobbistu Janouška, kde ve Žlutých lázních vloni na jeho narozeninách nechyběli ani komunisté. A jak dnes hezky křičí: pryč s Janouškem. A opozičníci Prahy 11? Je sice pravdou, že některé usnesení podpoří Mlejnskému i komunisté. Rozhodně však nejsou v koalici a nemění své rudé kabátky. To však už nelze říct o některých z „konstruktivní“ opozice.

Někdejší sociální demokrat dnes v dresu TOP skáče. Ovšem i někdejší modrý pták dnes kotrmelce v dresu TOP metá. Ještě že ta moje zelená je zelená odjakživa. Nehrozí nám totiž kauza KIFARA, ale ani nebudeme nikdy bohatí. Při uklízení trávníků před domem jsem podiskutoval se svojí dobrou známou, ne že by fandila nezřízeně zdejšímu vedení obvodu, ale koukala na demonstraci, poslouchala a nevěřila svým uším. Kdyby se Mlejnský na hlavu postavil, prý je všechno špatně. Na druhou stranu, sám svou ODS do kauz namočil, tak ať se na tu hlavu klidně staví. Měla však skvělý nápad, dát jim hrábě, pytle a poslat je uklízet náš obvod. A to pěkně odspodu. Sebrat papíry, nedopalky cigaret i psí exkrementy. Jen se smála, že by potřebovala mega pytel i na některé rádoby politiky či opozičníky? Prý by to byl úklid nejpotřebnější.

Jakub Ježek, předseda Strany zelených v Praze 11

 

(Článek nemusí vyjadřovat oficiální postoj Strany zelených v Praze 11)