5. 10. 2014

profilova_fcb (1)Týden je již velice krátká doba na prezentaci nových témat či vizí. Dovolte nám tedy, jen stručně shrnout to nejdůležitější, proč by lidé na Jižním Městě měli volit právě Stranu zelených.

Pracujeme pro Vás nejen před volbami

Dlouhodobě spolupracujeme s občanskými sdruženími a mnoha obyvateli Jižního Města a pomáháme jim v boji proti developerům. Aktivně se vyjadřujeme k problémům Prahy 11 a hledáme vhodná řešení.

Lídr kandidátky Jakub Ježek se již deset let zabývá problémem rozvojové oblasti Trojmezí. Renata Vikartová je dlouholetá ochránkyně zvířat a životního prostředí a díky Michalu Veselskému jsme např. připravili petici proti hazardu. Současné zastupitelstvo (napříč politickým spektrem) se však tématem omezení hazardu odmítlo vůbec zabývat. (Více o zamítnutí petice zde)

Více o našich aktivitách najdete na našem webu www.praha11.zeleni.cz nebo na našem facebookovém profilu Zelená pro Prahu 11.

Splnitelný program

Neslibujeme lidem nesplnitelné, které se “prostě zařídí”. Jdeme do voleb s jasnými cíli, které jsou splnitelné a dosažitelné.

Lesopark na Trojmezí – Chceme, aby městská část byla aktivní a vyjednávala s vlastníky pozemků a s Magistrátem hl. m. Prahy o výsadbě nového lesoparku.

Veřejná kontrola – Městská část musí přehledně a jednoduše poskytovat maximum možných informací. Jen tak usnadníme veřejnou kontrolu a uděláme velký pokrok v prevenci korupce.

Obyvatelé na prvním místě – Místní obyvatelé jsou ti, pro které musí radnice pracovat v první řadě. Nepůjdeme na ruku developerům, půjdeme na ruku Vám – obyvatelům a obyvatelkám Jižního Města.

Fondy Evropské unie – V letech 2008 – 2010 jsme pro Prahu 11 získali 200 milionů korun z evropských fondů. Současná radnice získala za poslední čtyři roky necelých dvacet. Chceme navázat na naši úspěšnou práci a znovu rozjet projekty na podporu rodičů či handicapovaných dětí, na rekonstrukci škol a školek apod.

Celý program pro komunální volby najdete zde.

Čistá a transparentní kampaň

Nejen v těchto volbách, ale již opakovaně je Strana zelených vyhlašována organizací Transparency International jako nejtransparentnější strana. Máme otevřené účty a to jak celostátní, tak krajské. Kdykoli se tedy můžete podívat, jak hospodaříme a za co utrácíme, či od koho přijímáme finance. Pravidelné a včasné odevzdávání zpráv o hospodaření je samozřejmostí.

Udělali jsme si průzkum, jak jsou na tom ostatní politická uskupení v Praze 11 a můžeme jen konstatovat, že nikdo jiný takto transparentní opravdu není.

Zakládáme si na tom, že to, co chceme, také sami děláme. Neprovozujeme v kampani černý výlep, nepoužíváme zábradlí, zídky či ploty k vyvěšení našich poutačů, pokud to nemáme povoleno, neničíme propagaci konkurenčních stran, snažíme se neházet letáky do schránek označených nápisem “Nechci reklamu”. A v neposlední řadě – nelžeme a neočerňujeme naše politické oponenty. Chováme se zkrátka jen normálně a slušně.

Najděte si prosím za týden chvilku času a přijďte podpořit dobrou věc. Přijďte podpořit Stranu zelených.

Děkujeme Vám.