16. 4. 2012

Již desátým rokem nám ODS v Praze 11 předvádí, jak si představuje rozvoj pro blaho místních obyvatel. A vnímavý občan již devět let ví, že blaho vypadá jinak. Jistě nelze upřít místní ODS, že se měrou vrchovatou podílela a podílí na rozvoji Prahy 11.

Otázkou však je, co rozvoj v jejím pojetí místním lidem skutečně přináší. “Nechci být nespravedlivý, určitě se najde mnoho dobrých věcí, které za tu dobu vznikly. Bohužel negativní dopady především nekoncepční a pro obyvatele Prahy 11 většinou zbytečné zástavby jednoznačně převažují,” říká předseda Strany zelených v Praze 11 Jakub Ježek.
Neuvážený prodej pozemků, navyšování koeficientů zástavby, povolování staveb, které nejen že nepřinášejí místním nic pozitivního, ale přímo je poškozují a především nekoncepčnost. To jsou hlavní a velmi závažné karamboly posledních tří radnic Prahy 11 v čele s ODS. “Jmenujme třeba výstavbu Milíčovského háje, plánovaný mrakodrap na Litochlebském náměstí či neustálé snahy o výstavbu v Klapálkově ulici. Zajímalo by nás, jak tyto projekty
pomohly obyvatelům Prahy 11,” ptá se Jakub Ježek.  
“A to samozřejmě není vše. Obrovským problémem je doprava. Politici na jednu stranu brečí, že se při výstavbě Jižního Města nepočítalo s takovým množstvím automobilů a na stranu druhou povolují další a další výstavbu obytných domů a kanceláří,” dodává Ježek.