6. 2. 2011

V loňském roce začala být Praha 11 skloňována ve všech pádech napříč všemi médii. A její mediální proslulost nabývá na síle i v roce letošním. Jenže tato „sláva“ bohužel pramení ze dvou zdrojů, za které je možné se pouze stydět.

Jsou to neprůhledné prodeje pozemků za těžko uvěřitelné ceny, které jsou doprovázeny spornými developerskými projekty, a v posledních dnech zejména kauza sledování politiků agenturou ABL.

K této kauze bylo svoláno na základě podnětu opozice mimořádné zasedání zastupitelstva na 7. února. Strana zelených tuto akci vítá a doufá, že proběhne za hojné účasti obyvatel Jižního Města, kteří se s touto popularitou nehodlají smířit. Obáváme se však , že se občané nedozví žádné nové informace.

Nečekáme tedy žádná zvláštní odhalení, ani neočekáváme to, že se dozvíme, kdo za tímto sledováním ve skutečnosti stál. Jedno víme však již dnes naprosto přesně. Ministr dopravy Vít Bárta prokazatelně lhal, když se snažil tuto kauzu zamést pod koberec. Pokud na něco takového premiér přistoupil, jen podporuje spekulace, že je to právě jeho strana, která by měla mít z případného objasnění pozadí „jihoměstské sledovačky“ největší strach.