30. 7. 2014

Strana zelených v Praze 11 dnes podala kandidátku pro podzimní komunální volby.

Lídrem a kandidátem na starostu Jižního Města je Jakub Ježek, projektový manažer evropských projektů a někdejší místní zastupitel. V minulosti pracoval jako redaktor Večerníku Praha či jako archivář v archivu zpravodajství a publicistiky České televize.

Dvojkou je Renata Vikartová, dlouholetá občanská aktivistka zapojující se především ve stavebních kauzách a v problematice ochrany zvířat. Je národní rozhodčí, trenérkou a bývalou mistryní republiky v jezdectví a trenérkou tenisu. Pracovala jako referentka na České inspekci životního prostředí a později na Úřadu městské části Praha 12.

Trojkou na kandidátce je Michal Veselský, projektový manažer se zkušenostmi z veřejné, komerční i neziskové sféry (Sociologický ústav AV ČR, Factum Invenio, Občanské Bělorusko).

Chceme se soustředit na získávání peněz z fondů EU, tak jak jsme to dělali v minulém volebním období. Rádi bychom také zahájili dialog s vlastníky pozemků na Trojmezí. Naším hlavním záměrem je vysázet zde nový lesopark, vyjmenovává priority zelených Jakub Ježek.

Samozřejmostí je pro nás otevřený a transparentní úřad, podpora občanské společnosti a větší důraz na přání místních obyvatel,” doplňuje Veselský.

Ochrana zeleně před novou zástavbou a ochrana zvířat jsou oblasti, kterým se chce věnovat Renata Vikartová. „Současná radnice v těchto oblastech zcela selhává. Chybí dostatečná informovanost občanů o developerských záměrech i ochrana zeleně uvnitř zastavěného území. S ochranou zvířat je to bohužel ještě horší,” dodává Vikartová.

Střídání mužů a žen na kandidátce je pro zelené již typické a Praha 11 není výjimkou.

Pro podzimní komunální volby máme na kandidátce 40% žen, přičemž v první polovině kandidátky se muži a ženy pravidelněstřídají. Pokládám to za samozřejmost,” říká Jakub Ježek.

 

30.7.2014

Jakub Ježek

předseda Strany zelených v Praze 11

lídr pro komunální volby 2014

+420 602 147 419

jakub.jezek@zeleni.cz