15. 3. 2013

Vedení hl. města Prahy v současné době na své úřední desce nabízí složkám Integrovaného záchranného systému v Praze několik dopravních prostředků a zbraní, pro které nemá ve své činnosti odpovídající uplatnění. Je to jasné potvrzení dřívějších názorů Strany zelených, která již při přípravě nákupu vozů Hummer upozorňovala na nesmyslnost provozování těchto vozů v městském prostředí.
„Aktuální zjištění městské policie o neužitečnosti těchto aut a zbraní je důkazem neschopnosti města efektivně zajišťovat bezpečnost občanů a také důkazem velmi nehospodárného systému při nákupu majetku z prostředků hlavního města Prahy“ říká Ondřej Mirovský, člen krajské rady Strany zelených.

 

„Naprostá většina pochůzek městské policie by se měla odehrávat pěšmo nebo na kolech. Pokud město potřebuje strážníky motorizovat, nechť jim pořídí elektrokola. Možná budou překvapeni, kolik prohřešků proti zákonu spáchají motoristé a jak často ohrožují děti, chodce i cyklisty“ dodává předseda krajské organizace Strany zelených Petr Štěpánek.

„Městská policie je již několik let v krizi, která zatím není vidět, ale probublá na povrch jen v případech, jako je výše uvedený nákup nepotřebné techniky. Dalším problémem je chybějící motivace řadových strážníků Městské policie, kteří každý den vykonávají těžkou službu při zajišťování dohledu nad pořádkem v ulicích Prahy. Spousta schopných zaměstnanců odchází jinam, protože vedení městské policie je nedokáže náležitě ocenit. Přitom kvalitní tým profesionálů se vytvoří jen dlouholetou a koncepční prací, která zatím městské policii chybí,“ uzavírá člen krajské rady Strany zelených Petr Hnyk.

Současně zvažujeme podání trestního oznámení na aktéry tehdejších nákupů, neboť nákup nepotřebných a neopodstatněně drahých věcí může být vnímán za nehospodárné nakládání se svěřenými prostředky.