28. 9. 2014

Petice za lesopark na Trojmezí

Trojmezí je nezastavěná oblast na rozhraní městských částí Praha 10, 11 a 15, na které od konce devadesátých let probíhají snahy o zástavbu. Podle některých návrhů by zde měla vyrůst nová čtvrť s až patnácti tisíci obyvateli. Díky odporu občanských sdružení a místních obyvatel se doposud takovéto výstavbě podařilo zabránit. Problém však nadále přetrvává, neboť radnice hl. m. Prahy i dotčených městských částí jej dlouhodobě neřeší.

Rozhodli jsme se nečekat na dobu po volbách, až za nově zvolenými radními začnou chodit developeři se svými návrhy. Ať volby dopadnou tak či onak, chceme novému zastupitelstvu a nové radnici předložit petici, která bude jasně říkat, že občané Prahy 11 chtějí na Trojmezí lesopark a chtějí, aby radnice konečně zastupovala jejich zájmy,” říká lídr zelených Jakub Ježek.

Oblast Trojmezí je pro vybudování nového lesoparku více než vhodná. Nabízí se zde možnost propojení hostivařského lesoparku s Přírodní památkou Meandry Botiče v Záběhlicích, ze strany Jižního Města pak i přebudování retenční nádrže na venkovní koupaliště. Velká část Trojmezí je zarostlá starým třešňovým sadem, který by bylo vhodné zachovat. Celá oblast je navíc pro potenciální novou bytovou zástavbu špatně dopravně obsloužitelná.

Oblast Trojmezí je skutečně velká. Máme zde možnost vybudovat nový, celoměstsky významný lesopark s kulturním zázemím, cyklostezkami, in-line dráhou, dětskými hřišti, loukou pro psy, komunitními zahrádkami a dalšími prvky. Můžeme našim dětem v Praze přenechat i něco přínosnějšího, než ucpané silnice a mrakodrapy s kancelářemi,” dodává Ježek.

 

Text petice – http://47526.w26.wedos.ws/domains/praha11.zeleni.cz/petice-lesopark-na-trojmezi/

Elektronická verze petice – http://e-petice.cz/petitions/lesopark-na-trojmezi-pro-zastupitelstvo-mestske-casti-praha-11.html

kontakt: Jakub Ježek, jakub.jezek@zeleni.cz, 602 147 419