9. 9. 2014

Zelení v Praze 11 dlouhodobě poukazují na nepřehledné řazení zápisů a především hlasování členů rady a zastupitelstva, což znesnadňuje a v některých případech přímo znemožňuje veřejnou kontrolu.

“Místo, aby bylo možné pod jedním odkazem najít zápis z jednání zastupitelstva i s hlasováním, je toto v současné době rozděleno do tří různých složek, ve kterých je velmi složité dohledat, jak který zastupitel hlasoval. Hlasování Rady MČ na webových stránkách není vůbec,” říká lídr zelené kandidátky a předseda místního sdružení Jakub Ježek.

Budou-li zelení po volbách v zastupitelstvu, chtějí se co nejdříve pokusit o změnu tohoto systému. Transparentnost, otevřenost a veřejná kontrola patří mezi hlavní témata, se kterými jdou zelení do komunálních voleb.

“Žijeme ve třetím tisíciletí, kdy pomocí mobilu můžeme ovládat vytápění na chalupě, k záznamu tras při běhání využíváme GPS, ale radnice není schopna vytvořit na webu tabulku, kde bude zápis bodu jednání, jak kdo hlasoval a v ideálním případě i video. To přeci dnes není nic složitého. Musíme občanům možnost kontroly maximálně zjednodušit,” dodává Ježek.

Zelení se však nechtějí zaměřit jen na tuto oblast. Rádi by po volbách nechali zmodernizovat současné webové stránky tak, aby odpovídaly současným standardům, byly přehledné a jednoduché. Jednou z možností, jak tuto změnu financovat, jsou fondy Evropské unie.

Jakub Ježek

předseda Základní organizace Strany zelených v Praze 11

lídr do komunálních voleb 2014

 

email: jakub.jezek@zeleni.cz

tel: +420 602 147 419

 

web: www.praha11.zeleni.cz

facebook: Zelená pro Prahu 11