29. 11. 2011

Přestože na internetových stránkách městské části Praha 11 je mnoho informací, ty nejdůležitejší je těžké dohledat. Výpisy jednání Zastupitelstva městské části nebo Rady městské části jsou sice k dohledání standardně, dokonce i s přílohami, ale něco podstatné tomu chybí. A to je výsledek hlasování.

“V zastupitelské demokracii pokládám možnost podívat se, jak hlasovali jednotlivý zastupitelé a zastupitelky či radní, za naprosto základní. Na webových stránkách Prahy 11 je to ale velmi, velmi složité,” říká Jakub Ježek, předseda Strany zelených v Praze 11.

 Na webových stránkách městské části je v jedné sekci přehled usnesení a úplně v jiné sekci přehled hlasování. Přičemž jeden seznam je řazen podle čísla usnesení a druhý seznam podle pořadí zasedání. A to pouze u Zastupitelstva MČ P11. Jak hlasují radní se na webu občané nedozvědí.

“Vzhledem k tomu, jaké technologie máme dnes k dispozici, mi toto přijde naprosto absurdní. Buď vedení radnice nechce, aby lidé měli k těmto informacím přístup, nebo si radní neuvědomují, že by toto mělo být normální. Oboje velmi dobře vypovídá o tom, jací lidé na radnici sedí,” dodává Jakub Ježek.

Strana zelených už v minulém volebním období prosazovala zpřehlednění těchto informací a to tak, aby jedním proklikem u konkrétního usnesení se občané dozvěděli, jak který/-á zastupitel/-ka či radní hasoval/-a.