24. 3. 2016

Strana zelených v Praze 11 vnímá rozpad vládnoucí koalice jako hrubou chybu všech zúčastněných, na kterou v konečném důsledku doplatí především občané Jižního Města.

Těžko rozsuzovat spory uvnitř seskupení HPP11, ANO a TOP 09. Každopádně je až neuvěřitelné v jak krátké době se dokázala koalice opírající se o 32 ze 45 zastupitelů rozpadnout. Po osmi letech kontroverzní vlády Mlejnského, jejímž výsledkem je čtyřicítka obviněných zastupitelů, měli občané Prahy 11 naději na normální správu věcí veřejných. Představa konstruktivního vládnutí lidí, kteří měli ideální příležitost poučit se z chyb předchozího vedení však bere za své. Neschopnost kompromisu a také fakt, že nové vedení se muselo vypořádat s nestandardním dědictvím, například v podobě předražených zakázek a absence běžné politické debaty, založilo výbušnou směs, jež se ukázala být nad síly zúčastněných.

Jediným potenciálním vítězem se tak mohou stát lidé kolem předchozího starosty Dalibora Mlejnského, kteří Jižnímu městu pouštěli žilou. Nezbývá než doufat, že se na půdorsu rozpadlé koalice podaří sestavit novou a funkční.